Het boek "De Storm" werd door de leesgroep enthousiast onthaald. Lees hieronder meer informatie over de schrijver, de korte inhoud van het boek en de bevindingen van de leden van de leesgroep.

Meer info over Jens Christian Grondahl

Jens Christian Grondahl werd geboren op 9 november 1959 in Lyngby en is één van de meest succesvolle Deense schrijvers. Hij studeerde filosofie aan de universiteit van Kopenhagen en werd daarna opgeleid tot filmregisseur als studiegenoot van Lars von Trier. Na zijn afstuderen gaf hij de voorkeur aan een schrijverscarrière. Buiten romans schrijft hij ook toneelstukken en teksten voor de radio. Zijn werk werd in binnen-en buitenland genomineerd voor en bekroond met verschillende literaire prijzen.

Boekcover

Inhoud van het boek 

In “De storm” maken we kennis met de schrijver Adam Huus, die getrouwd is met Harriet. Midden in een storm zijn ze onderweg naar de dementerende vader van Harriet. Onderweg krijgt Adam echter een bericht van zijn dochter Rebecca uit een eerder huwelijk, en met wie hij nauwelijks contact heeft. Ze zit in de problemen en hij besluit haar te gaan helpen. Ondertussen komen we meer te weten over hoe hij Harriet heeft ontmoet, over zijn relatie met hun zoon Peter, zijn ex-vrouw Ruth, maar ook over collega’s van Adam en zijn relatie met Helge, de schoonvader. Dit hele gebeuren verweeft zich op een pakkende wijze door het verhaal heen, waarbij de storm een belangrijke rol speelt. Niet alleen de fysieke storm die over het land raast, maar ook de stormen in Adams leven. Het is een gedetailleerd verhaal dat veel emoties kent. Elke mens kent zijn stormen en problemen in het leven. Niet alleen verdriet, woede, onmacht, liefde en relaties passeren de revue, maar ook het meer actuele thema #MeToo.

 

 

Reacties van de leesgroep

  • Prachtig taalgebruik, aangrijpend soms, de typisch onderkoelde Scandinavische stijl van schrijven is zeker aanwezig in dit boek, er broeit onderhuids veel.
  • Zou het kunnen dat het ook wat autobiografisch is? Dat vroegen enkele leden zich af.
  • Een boek waarover veel te vertellen valt en waarin heel wat (actuele) thema’s aan bod komen zoals dementie, ouder-kind relatie, relaties tussen mensen onderling, huwelijk en scheiding, vriendschappen, maar ook het MeToo gegeven.
  • Voor enkele leden was de inhoud iets té saai, te vlak, toch konden ze genieten van de schrijfstijl.

Wil jij het boek graag lezen? Kijk snel of het aanwezig is in de bib. Dat kan via deze link.